Národní sportovní agentura

Tiskové zprávy

29. září 2021

NSA si díky spolupráci s Vysokou školou ekonomickou vychová odborníky na dotační problematiku

Národní sportovní agentura reaguje na nedostatek odborníků věnující se dotační problematice na pracovním trhu podepsáním Memoranda o spolupráci s Národohospodářskou fakultou Vysoké školy ekonomické v Praze, díky kterému se studenti magisterského a doktorského programu budou moci v rámci stáží seznámit s prací ve státním sektoru a zároveň mohou pomoci s administrací důležitých dotačních titulů.

23. září 2021

Předseda NSA Neusser zahájil nový ročník hokejové Univerzitní ligy

S podporou Národní sportovní agentury se tento víkend rozjede již třetí ročník Univerzitní ligy ledního hokeje. V úvodním zápase na sebe narazí hokejisté BO Ostrava Vítkovice Steel proti VUT Cavaliers Brno. V letošním roce rozdělila Národní sportovní agentura do univerzitního sportu částku 65 milionů korun.

10. září 2021

Vedení Národní sportovní agentury navštívilo zástupce projektu na podporu pohybu dětí LOKOMOCE

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser navštívil během pracovního výjezdu na Jižní Moravu Mateřskou školu Božetěchova v Brně. Během setkání s dětmi i vedením školy podpořil projekt Lokomoce, který na této MŠ využívají a podpořil snahu o jeho rozšíření po celé České republice.

3. září 2021

Národní sportovní agentura podpoří snahu o vyšší účast kolektivních sportů na olympijských hrách

Na tiskové konferenci při příležitosti sto dnů ve funkci předsedy Národní sportovní agentury dnes Filip Neusser v prostorách Radlické kulturní sportovny představil program NSA na následující měsíce a shrnul své dosavadní působení.

13. srpna 2021

Národní sportovní agentura vyhlásila Výzvu Regiony 2021

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser dnes na tiskovém brífinku představil novinářům novou investiční Výzvu Regiony 2021, kterou Agentura reaguje na nedávné zrušení Výzvy Investice nad 10 milionů. Nová Výzva má vyšší alokaci, takže by měla podpořit větší množství projektů i dát více času na start realizace. 

2. srpna 2021

Vedení NSA schválilo odměny medailovým olympionikům

Vedení Národní sportovní agentury dnes schválilo odměny sportovcům, kteří na letošních olympijských hrách v Tokiu získají medaili. Odměny zůstávají na stejné výši jako při posledních olympijských hrách v Pchjongčchangu.

19. července 2021

Výjimka pro zahraniční sportovce při vstupu do České republiky

Ministerstvo zdravotnictví schválilo na návrh Národní sportovní agentury možnost výjimek pro vstup do České republiky zahraničním sportovcům z extrémně rizikových zemí. Díky tomu není ohroženo pořádání mezinárodních soutěžních utkání a mistrovství v České republice.

30. června 2021

Předseda NSA Neusser jmenoval novou Národní radu pro sport

Předseda Národní sportovní agentury dnes jmenoval nové členy Národní rady pro sport, poradního orgánu předsedy NSA. Společně se zvolením nových členů dochází k úpravě konceptu fungování, kdy bylo v rámci Rady vytvořeno sedm pracovních skupin, ve kterých zasednou vždy tři členové Rady a k dispozici budou mít ještě experty z dané oblasti. Celkem bylo dnes jmenováno 21 členů Národní rady pro sport a 28 expertů. 

28. června 2021

Novým předsedou Antidopingového výboru se stal Jiří Janák

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser dnes v sídle Antidopingového výboru ČR jmenoval nového předsedu této organizace, Jiřího Janáka. Ten v čele Antidopingového výboru nahrazuje Petru Volkovou, která se do výběrového řízení vypsaného Národní sportovní agenturou nepřihlásila.

8. června 2021

Vyhlášení výběrového řízení na ředitele Antidopingového výboru

Národní sportovní agentura dnes vypsala výběrové řízení na pozici ředitele Antidopingového výboru. Případní zájemci se mohou hlásit do 13. června 2021.

3. června 2021

Spuštění výzvy Movité investice 2021

Prvního června byl zahájen příjem žádostí investiční Výzvy Movité investice 2021. Výzva patří pod dotační investiční program Materiálně technická základna sportu – movité investice 2020-2024. Výzva je zaměřena na pořízení dlouhodobého hmotného movitého majetku a dlouhodobého nehmotného majetku sportovním svazem určeného pro zajištění sportovní přípravy a/nebo sportovních soutěží, zejména v oblasti sportovní reprezentace a talentované mládeže.

25. května 2021

Vypsání výběrových řízení na místopředsedy

Národní sportovní agentura vypsala ke 24. květnu výběrová řízení na oba posty místopředsedy, která jsou k dispozici na webu a Úřední desce. Obě výběrová řízení jsou k dispozici pro žadatele do 14. června, poté proběhnou pohovory se zájemci a předpoklad nástupu na obě pozice je 1. července.

18. května 2021

Nový předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser poprvé vystoupil před novináři

Na tiskovém briefingu předstoupil v úterý 18. května před novináře nový předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser. Ve funkci nahradil Milana Hniličku, který v pondělí rezignoval z osobních důvodů. Neusser je bývalým brankářem v pozemním hokeji a před působením svazu chytal ve Velké Británii, Německu, Španělsku nebo Itálii. 

29. dubna 2021

Memorandum o spolupráci má pomoci podnikatelům ve sportovním segmentu

Na dlouhodobé spolupráci a kooperaci při komunikaci i tvorbě projektů se dohodli zástupci Národní sportovní agentury a Hospodářské komory České republiky. Svou dohodu stvrdili 28. dubna 2021 podpisem memoranda o spolupráci předseda NSA Milan Hnilička a prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Memorandum by mělo pomoci ve společných aktivitách týkajících se hlavně sportování dětí, mládeže a amatérů v České republice.

23. března 2021

Národní sportovní agentura zahájila vyplácení sportovních svazů

Rozhodnutí o udělení dotace, nebo již samotné finance na účtu má k dnešnímu dni 105 sportovních svazů z celkové počtu 129 žadatelů. Sportovní svazy žádají nově pouze v jedné výzvě „Podpora sportovních svazů“, která sjednotila v minulosti zvlášť vypisované výzvy na podporu reprezentací, talentové mládeže a organizaci sportovních soutěží. Celý proces se podařilo oproti minulým letům o několik měsíců urychlit.

23. února 2021

NSA začala vyplácet program Můj klub. První příjemci již mají finance na účtu.

Dotační program Můj klub je největší program na podporu dětského sportu v České republice – letos přes něj Národní sportovní agentura podpoří napřímo více než 7100 mládežnických oddílů a patří tak mezi hlavní nástroje podpory a rozvoje mládežnického sportu v České republice.

18. února 2021

I přes koronavirovou situaci registruje NSA vysoký zájem v programu VSA

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci, která ovlivňuje pořádání sportovních akcí, registruje Národní sportovní agentura žádosti v dotační výzvě Vrcholové sportovní akce 2021 za více než půl miliardy korun. Poptávka tak výrazně převyšuje dvousetmilionovou alokaci.

15. února 2021

Výjimka z karantény pro profesionály a reprezentanty

Ministerstvo zdravotnictví schválilo na návrh Národní sportovní agentury výjimku pro profesionální sportovce, reprezentanty a ostatní členy nezbytné pro konání akce – od dnešního dne při cestách z tmavě červených zemí nebudou muset do pětidenní karantény. Podmínkou jsou přísná bezpečnostní opatření a tzv. „bublina“.

11. února 2021

Národní sportovní agentura výrazně navyšuje přímou podporu malým klubům

Vzhledem k rekordnímu zájmu o dotační programy vypsané Národní sportovní agenturou rozhodl předseda NSA Milan Hnilička o navýšení alokace programu Provoz a údržba o 100 milionů korun na půl miliardy. Společně s navýšením programu Můj klub o 144 milionů korun bude letos přímá podpora sportovních klubů nejvyšší v historii.

21. ledna 2021

Lednové zasedání Národní rady pro sport

V pondělí 18. ledna proběhlo třetí zasedání Národní rady pro sport. Mezi hlavní témata patřily kritéria věcného hodnocení u dotací určených sportovním svazům, opatření k zajištění účasti sportovců na mezinárodních sportovních soutěžích ve vztahu k celosvětové pandemii COVID-19 nebo zpráva o dosavadním postupu při poskytování podpor.

12. ledna 2021

Výsledky výzkumů: Míry popularity sportu v České republice 2020, Finanční náročnosti provozování sportů z hlediska pořízení potřebné výstroje a výzbroje

Národní sportovní agentura (NSA) zrealizovala ve druhé polovině října 2020 rozsáhlý výzkum zaměřený na vztah ke sportu a míru popularity jednotlivých sportů v ČR. Sběr dat probíhal formou on-line dotazování na panelu respondentů společnostiEuropean National Panels s.r.o. Společnost European National Panels s.r.o.disponuje největším panelem respondentů v Českérepublice, což umožnilo zrealizovat reprezentativní výzkum s účastí 5 tisíc respondentů. Kvótními kritérii pro reprezentativní sběr byly věk (18+), pohlaví, region a vzdělání ve struktuře obecné populace ČR k 31.12.2019 dle údajů Českého statistického úřadu.

12. ledna 2021

Výzkum míry popularity sportu v ČR

Národní sportovní agentura (NSA) v rámci říjnového výzkumu zjišťovala vztah Čechů ke sportu, a jak jsou podle nich jednotlivé sporty atraktivní z diváckého pohledu a z pohledu jejich aktivního provozování. Výzkum patří mezi kritéria pro rozdělování financí v rámci výzvy Podpora sportovních svazů 2021.

29. prosince 2020

NSA registruje rekordní zájem o regionální investiční dotace

Národní sportovní agentura během pouhých 36 hodin od spuštění příjmu žádostí do dotačního programu „Regionální sportovní infrastruktura“ registrovala žádosti za 805 milionů Kč., což výrazně převyšovalo původní alokaci 600 milionů pro celý program. Vedení NSA ihned zareagovalo a zdvojnásobilo alokaci určenou pro tento dotační program na 1,2 miliardy Kč.

16. prosince 2020

NSA zveřejnila novou výzvu na podporu sportovních svazů

Národní sportovní agentura v pondělí zveřejnila zcela nově pojatou výzvu na podporu sportovních svazů, která ulehčí svazům v administraci. Nově na doposud vyhlašované oblasti podpory bude stačit svazům pouze jedna žádost. Výzva obsahuje i zvláštní podmínky pro Fotbalovou asociaci České republiky (FAČR), jejichž dotace bude vzhledem k nedávným událostem prověřována ve zvláštním režimu.

8. prosince 2020

Výkladové stanovisko Národní sportovní agentury k opatřením Ministerstva zdravotnictví platným od 8. 12. 2020

KDO NEMUSÍ NOSIT ROUŠKU (respirátor, ústenku, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének) od 8. 12. 2020:

1. prosince 2020

Vláda schválila Národní sportovní agentuře 2,3 miliardy na restart sportu

Vláda ČR na svém pondělním zasedání schválila materiál Národní sportovní agentury „Podpora sportovní infrastruktury – Restart sportu“ s alokací 2 300 milionů Kč. Schválený materiál je předkládán v souvislosti s řešením dopadů pandemie koronaviru COVID-19 na sektor sportu a urychlení rozvoje sportovní infrastruktury. 

3. listopadu 2020

Profesionálové se vrací do práce. Včetně sportovních soutěží

Návrat profesionálního sportu oznámili dnes na tiskové konferenci Národní sportovní agentury předseda NSA Milan Hnilička, předseda Českého hokeje Tomáš Král, předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda a generální manažer reprezentace basketbalistů Michal Šob. V Síni slávy Českého hokeje, kde se tisková konference pořádala, oznámil Hnilička výsledky včerejšího jednání vlády.

14. října 2020

Vláda schválila vypsání programu COVID - Sport 2

Vláda České republiky na svém dnešním zasedání schválila vypsání programu COVID – Sport 2, který je určen na podporu sportovních soutěží a mezi oprávněné žadatele patří profesionální a poloprofesionální sportovní kluby. Administrovat tento dotační program bude Národní sportovní agentura ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu.

21. září 2020

NSA vypsala klíčovou dotační výzvu Můj klub 2021

Národní sportovní agentura vypsala výzvu „MŮJ KLUB 2021“, která představuje největší sportovní dotační podporu v České republice. Prostřednictvím této výzvy Národní sportovní agentura ročně financuje více než 6000 mládežnických sportovních organizací a patří tak mezi hlavní nástroje podpory a rozvoje mládežnického sportu v České republice.  

30. července 2020

První setkání se svazy přineslo spoustu podnětů

Ve středu devětadvacátého července se v pražském hotelu Clarion uskutečnilo historicky první setkání vedení Národní sportovní agentury s představiteli sportovních svazů. Více než devadesát zástupců sportů od nejmenších až po ty velké. Vedení agentury v čele s předsedou Milanem Hniličkou a místopředsedy Ivo Lukšem a Michalem Janebou představilo budoucnost financování českého sportu skrz dotační programy.

20. července 2020

Memorandum o spolupráci má pomoci rozvoji sportovní infrastruktury v ČR

V pondělí 20. července došlo k slavnostnímu podepsání Memoranda o spolupráci mezi Národní sportovní agenturou, Českým vysokým učením technickým v Praze, Českou Komorou Architektů a Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Signatáři memoranda se budou podílet na přípravě technokraticky objektivních materiálů, které budou sloužit jako podklad pro rozvoj sportovní infrastruktury v České republice.

30. června 2020

Největší setkání v historii. Agentura chce změnit pojetí a zlepšit marketing sportu handicapovaných

V úterý 30. června proběhlo v pražském hotelu Clarion pod hlavičkou Národní sportovní agentury dosud největší setkání se zástupci parasportu. V rámci celého dne věnovaného handicapovaným sportovcům nejprve proběhl dopolední seminář k předkládání koncepcí rozvoje jednotlivých druhů sportů pro zdravotně postižené sportovce, který byl určený primárně pro zástupce jednotlivých druhů handicapu a na to navazujících sportů. 

25. června 2020

Poprvé se sešla Národní rada pro sport. Chce cílit na financování trenérů a sportovní infrastruktury

Ve čtvrtek 25. května se v pražském hotelu Clarion poprvé sešla Národní rada pro sport. Poradní orgán předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky má celkem 27 členů včetně zástupců sportovců, šéfů sportovních organizací a dalších odborníků na problematiku financování sportu v České republice.

15. června 2020

NSA spustila příjem žádostí do programu COVID - Sport

Národní sportovní agentura představila konkrétní parametry výzvy programu COVID – Sport. Od 13 hodin spustila přijímání žádostí od sportovních organizací, kterým rozdělí jednu miliardu korun. Žadatelé by měli získat finance, pokud splní podmínky v rozmezí 3 – 4 týdnů. Program schválila Vláda ČR 1. června 2020.

2. června 2020

Vláda schválila miliardu pro program COVID – Sport

Předseda Vlády Andrej Babiš a předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička dnes na tiskové konferenci představili program restartu sportu v České republice. Díky programu s názvem COVID-Sport půjde na pomoc sportovním organizacím miliarda korun. Program, který má sportovním organizacím pomoci pokrýt výpadek příjmů během epidemiologické krize, schválila v pondělí vláda.

29. května 2020

Český antidopingový výbor má nové vedení

Tisková zpráva ke stažení v PDF. Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička a místopředseda Michal Janeba dnes jmenovali na základě výsledků výběrového řízení s účinností od 1. června 2020 do funkce ředitelky Antidopingového výboru České republiky paní Petru Volkovou. Antidopingový výbor ČR (ADV ČR) je nejvyšší orgán a výhradní odborné…

27. května 2020

Návrh na změnu některých daňových zákonů v souvislosti s výskytem koronaviru

Vláda České republiky na svém zasedání v pondělí 25. května 2020 schválila návrh zákona,kterým se mění některé daňové zákony a výrazně se dotýkají i sportovního prostředí. Protopřinášíme výklad Národní sportovní agentury, který je určen zejména pro sportovníorganizace organizující sportovní události, společnosti provozující lyžařské areály…

1. března 2020

Roadshow Národní sportovní agentury úspěšně zahájena

Tisková zpráva ke stažení v PDF Unikátní projekt v rámci českého sportu, Roadshow Národní sportovní agentury po všech krajích má za sebou první dvě zastávky – ve čtvrtek 27. února proběhlo setkání pro zástupce sportovních klubů, měst a obcí Jihomoravského kraje v hale Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a o den později…

20. února 2020

Startuje Roadshow po všech krajích ČR

Tisková zpráva ke stažení v PDF Národní sportovní agentura plánuje na rok 2020 unikátní projekt, který v rámci sportu v České republice dosud nikdy neproběhl. Vedení Agentury se rozhodlo uspořádat tzv. Roadshow po všech republice, v jejímž rámci proběhne v jednom z měst každého kraje celodenní program pro zástupce hejtmanů a sportovních svazů z dané oblasti….

4. února 2020

Národní sportovní agentura zahájila svou činnost

Tisková zpráva ke stažení v PDF (Praha, 4. února 2020) Úvodní tiskovou konferencí oficiálně představila svou činnost nově založená Národní sportovní agentura, ústřední orgán státní správy. Zahajovací tisková konference proběhla symbolicky v aule historické budovy Tyršova domu na Malé Straně v Praze. Za přítomnosti novinářů zde byla představena vize financování českého sportu…

15 října, 2019

Vedení Národní sportovní agentury je kompletní

Tisková zpráva ke stažení v PDF (Praha, 15. října 2019) Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička jmenoval své dva místopředsedy, Mgr. Iva Lukše a Ing. Michala Janebu. Národní sportovní agentura začíná nabírat první zaměstnance a připravuje se na převzetí kompetencí od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Předseda Národní sportovní agentury

Skip to content